ORA
(Oxford Royale Academy)

"IELTS sınavına hazırlık çalışmamızı yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

IELTS sınavına hazırlık kursu, 2-4 ya da 6 hafta olarak öğrencilerin kayıt yaptırma seçeneğine göre belirleniyor. Bu kamp programına katılmaya karar vermeden önce öğrencilerin Türkiye'de en az 6 ay yoğun bir eğitimden geçmiş olmanız gerekmektedir. Gerek özel ders gerekse satın aldığınız kaynaklardan IELTS sınavına dair belli bir alt yapınız olmadan bu kursa katılmanızı önermiyoruz.

Dersler Oxford Üniversitesi kampüsünde geçiyor. Öğretmenler, Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi linguistik bölümü profesörleri ve asistanları tarafından veriliyor. Bu programa katılacak öğrencilerin ders programında anlatılacak temel bilgilere hakim olması gerekmektedir. Bu program, gerçek sınav öncesi son çalışma olarak düşünülebilir.


Eğitim

 • 2-4 ya da 6 haftalık program
 • Sınıflarda 12-15 kişilik öğrenciler
 • Cambridge, Oxford hocaları dersler vermekte

Konaklama ve Güvenlik

 • 2 ya da tek kişilik odalarda konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut


Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

IELTS sınavına hazırlık sürecinde bu program seçtiğiniz ders yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir.

 • Sabah kalkış ve Kahvaltı

  Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

 • Ders işleyişi

  Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

 • Öğlen yemeği

  Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

 • Gezi Programları

  Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

 • yemek animasyonlar ve yatış

  Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

Diğer İNGİLİZCE Dil Okulu Kamplarımız