ECOLE DES ROCHES DİL OKULUMUZ

"Ecole des Roches Fransa dil okulu kampımızı yakından inceleyelim"

Ecole des Rcohes 1899 yılında sosyolog Edmond Demolins tarafından kurulmuştur. Ecole des Roches 60 dönüm üzerinde Fransa’nın Nomandia şehrinde Vernueil sur Avre bölgesinde yer almaktadır. Paris’ten de 2 saat uzaklıktadır.

Ecole des Roches ilk okuldan lise sona kadar dünyanın bir çok yerinden gelen yabancı öğrencilere eğitim veren çok uluslu bir okuldur. Mezun öğrenciler; Diplomat, şirket yöneticileri ve uluslararası arenada söz sahibi olmaktadır. Mezun verdiği bir çok öğrenci; Sanatçı, müzisyen ve edebiyatçılardan oluşmaktadır.

Ecole des Roches, yaz döneminde 400 ile 600 öğrenci arasında bir öğrenci topluluğuna seslenmektedir. Eğitim- Öğretim döneminde ve yaz okullarında İngilizce-Fransızca-İspanyolca-Çince ve Rusça yabancı dil dersleri de vermektedir.

Ecole des Roches UNESCO tarafından 2014 yılında fizksel ve akademik yenilenme adına 20 milyon euroluk bir hibe almıştır. 3 yıl içersinde de kendi akademik kadrosunu güçlendirmiş ve fiziksel donanımını zenginleştirmiştir.

Fransa yaz okulu kapsamında Asar Eğitim bünyesinde öğrencilerim, 4 hafta süresince fransızca dil eğitimlerini 15 kişilik sınıflarda alacaklar. Ders dışı spor aktiviteleri (Futbol, valeybol, yüzme, tennis, go cart) yanında sinema akşamları, tiyatro etkinlikleri ve sanat eğitimleri gene programın içerisinde yer almaktadır. Tüm bu süreci öğrencilerim, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen, kendi ülkelerinde bir francophone okulunda eğitim alan arkadaşlarıyla birlikte soluyacaklar.

Kamp sonunda Ecole des Roches her bir öğrencimin ismine özel, okul müdürünün ıslak imzasının yer aldığı bir katılım sertifikası sunacak. Yurt dışı üniversite seçimlerinde öğrencilerimin bu sertifikayı akademik dosyalarında bulundurmaları onlara önemli bir ayrıcalık sunacaktır.

Öğretmenleri olarak öğrencilerimin sağlık durumlarını en yakından takip ediyor olacağım. Gerek fiziksel gerekse psikolojik ihtiyaçlarında yaz okulu programım süresince her zaman yanlarında olacağım. İletişim numaramdan ve sosyal medya üzerinden benimle her an iletişimde olabileceksiniz.

Deneyimli Eğitim Kadrosu

Ecole des Roches yaz okulu eğitim kadrosu 40 yılı aşkındır Fransızca dil eğitimi vermektedir.

Detaylı Kültür Gezileri

Paris gezisi dışında bir çok tarih kitabında görüğümüz saray, şato ve tarihi müzeleri hep birlikte geziyoruz.

Renkli Kampüs Hayatı

Dünyanın farklı bir çok yerinde gelen farklı kültürdeki öğrencilerle bir arada oluyoruz. Animasyon ve oyunlar düzenleniyor.

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Yönetim kadrosu ve eğitimenler öğrencilerin kamp sürecine büyük destek olmaktalar. Ben de öğrencilerimle kampüsteyim her an.


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • Haftalık 20 saat ders (Standart Program)
 • DELF sertifikaları (A1-A2-B1-B2)
 • Sınıflarda 12-15 kişilik öğrenciler
 • Dersler sonrası günlük ödevler verilir
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut


 • "Savoir Vivre" programı dahilince öğrenciler Fransızca master class eğitim paketini alabiliyorlar. Bu prgram günlük durumlarda tematik olarak fransızca konuşma (conversation) çalışması anlamına geliyor.

 • Salı, Perşembe ve Pazar günleri çeşitli geziler düzenlenmektedir. Paris, Versailles, Loire Şatoları, Deauville, Le Mans, Normandiya, Eyfel kulesi ve Disneyland bu gezilerden bazılarıdır.

 • Charles de Gaulle Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra öğrencilerimle birlikte okul servisiyle yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk ardından okula ulaşacağız.

 • Okul yurtları farklı katagorilere sahiptir. "Le Coteau - Sablons" Erkek öğrencilerin kaldığı yurdun ismidir. "Maslac" misafir olarak kısa süre kalan ziyaretçiler içindir. "Les Pins" ve "La prairie" kız öğrencilerin yurt binalarıdır. "Le Vallon" ailelerin kaldığı yurt binasıdır.

 • Yurt binalarına erkeklerin ve kızların karşılıklı ziyareti kesinlikle yasaktır ve yurt binaları aralarında belli bir mesafe ile ayrılırlar. "Animateur" ve "Animatrice" olarak çalışan genç ekip her daim okul içinde vardiyalı olarak nöbettedir. Ders saatinde dersliklerde, yemek saatinde yemekhanede buluşulur.

 • Öğrencilerimin kampüs hayatında ve okul dışında sürekli benim denetimimde olduklarından 7/24 çocuklarımızın güvenliğinden ben sorumluyum.

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Selim – Temmuz, 2019
  Sainte Pulchérie

  Ecole des Roches yaz okulu kampına okuldanda arkadaşlarım da vardı. Paris'i gezmek istiyordum. iyi oldu. Bazı kötü tecrübelerim de oldu ama genel olarak çok memnun kaldım. Seneye başka bir kamp programınıza katılmak isterim.

  Pınar – Temmuz, 2016
  Saint Benoit

  Saint Benoit hazırlık sınınfa okuyorum. İnternet araştırması yaparken sizleri buldum. Sizin de Matematik öğretmeni olarak okulumuzda çalışmanız daha iyi oldu. Kamp resimleriniz çok güzeldi ben de katılmaya karar verdim. Dersler biraz ağırdı. Yaz dönemi için biraz sıkıcıydı ama arkadaşlarımla hep birlikte gezmek güzeldi.

  Mert – Ağustos, 2011
  Sajev

  Sizlerden Matematik dersi alıyordum. Sizler bana kamp programınızdan bahsettiniz. siteniz iyi duruyordu. Sizlerin de başınızda olmanız güzel öğrencilerinizin.Arkadaşlarıma tavsiye edeceğim sizleri. Teşekkürler.

  Elifsu – Temmuz, 2015
  Dame de Sion

  Üniversiteyi dışarıda okumak istiyordum ve yurt dışı dil okulları arasında sizi buldum. İyiki de bulmuşum. Büyük bir denyimdi benim için. Çok mutlu geri geldim.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Tren

  Tren garı için bağlı bulunduğu kasabaya "Verneuil sur Avre" kadar 20 dakika yürümek gerekiyor. "Gare de Verneuil sur Avre" Tren garından Paris ve diğer şehirlere bu hat üzerinden kolayca ulaşabiliyoruz.

  Otobüs

  Ecole des Roches dil okulun önünde Otobüs durağı var kasabaya kadar yürümek ya da taksiyle giderek otobüs durağına ulaşabiliyoruz. Buradan her türlü ulaşım var. Öğrencilerimle yürümeyi tercih ediyoruz.

  Yürüyüş

  Ecole des Roches yeşillikler içerisinde bir okul. Dersler sonrası ve gezi programlarından sonra bazı öğrenciler spor etkinliklerine katılırken bazıları yeşillikler içerisinde sohbeti tercih edebiliyor.

  Diğer FRANSA Dil Okulu Kamplarımız